اعلاميۀ مطبوعاتى١٢قوس ۱۳۸۷

محترم محمد اعظم عبیدی یکتن از استادان سابقه دار معارف کشور به اثر مریضی ایکه عاید حالشان شده بود به عمر 81 سالگی در دیار هجرت داعی اجل را لبیک گفت. (انا لله و انا الیه راجعون)
محترم استاد عبیدی که تحصیلات عالی خویش را در رشته تعلیم و تربیه به سویه ماستر در پوهنتون کولمبیا (نیویارک) به پایان رسانیده بود، کار را ابتداء در لیسه استقلال به حیث معلم آغاز نمود و اضافه از چهار دهه عمر پر بارشان را در خدمت تعلیم و تربیه اولاد وطن سپری نمود.
مرحوم استاد عبیدی در روزنامه نگاری و نویسنده گی ید بالاداشته و در دهه های سی و چهل خورشیدی صدها اثر داستانی ایشان در نشریات گوناگون افغانستان به چاپ رسیده است، کار تهیه متن برنامه های اطفال را در رادیو افغانستان پیش می برد که با وقوع کودتای ثور 1357 از آن دست کشید و در سال 1373 به حیث پناهنده در کشور آلمان اقامت گزید.
هیئت رهبری وزارت معارف جمهوری اسلامی افغانستان در حالیکه این شخصیت عالیقدر علمی و فرهنگی کشور را ضایعه بزرگ و فقدان ایشان را برای معارف و مطبوعات کشور جبران ناپذیر می داند از درگاه رب العزب (ج) برای متوفی طلب غفران و برای بازمانده گانش صبر جمیل استدعا می نماید.
محترم استاد عبیدی به روز سی ام عقرب سال روان در شهر مونشنگاد باخ جمهوری اتحاد آلمان برای همیش چشم از دنیا بست و قرار شد تا مراسم تدفین  ایشان در همانجا صورت گیرد.